NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ KENTE KARŞI İŞLENEN SUÇ FOTOĞRAFLARI / 21 EKİM 2017 ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

14 ARALIK 2018, CUMA   

23

KENTE KARŞI İŞLENEN SUÇ FOTOĞRAFLARI / 21 EKİM 2017

    Yayına Giriş Tarihi: 21.11.2017 00:00   Güncellenme Zamanı: 21.11.2017 12:14:51  Yayınlayan Birim: ANTALYA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 21.11.2017 12:08:52

27 Nisan 2015 tarihinde Şubemiz tarafından gerçekleştirilen “Antalya Kentine Karşı İşlenen Suçlar“ Fotoğraf Yarışması’nda 1.lik ödülü alan Tahir AKAY’ın “Kaleiçi” isimli fotoğrafı, Dr. Deniz AKGÜN’ün “Antalya’da Kentleşme Turizm Sağlık” kitabına kapak fotoğrafı oldu.

 

KENTE KARŞI İŞLENEN SUÇ FOTOĞRAFLARI / 21 EKİM 2017

27 Nisan 2015 tarihinde Şubemiz tarafından gerçekleştirilen "Antalya Kentine Karşı İşlenen Suçlar" Fotoğraf Yarışması`nda 1.lik ödülü alan Tahir AKAY`ın "Kaleiçi" isimli fotoğrafı, Dr. Deniz AKGÜN`ün "Antalya`da Kentleşme Turizm Sağlık" kitabına kapak fotoğrafı oldu.

Dr. Deniz AKGÜN, kitabının Kentleşme ile ilgili Betonların gölgesinde başlığıyla 15. Sayfasında şunları yazdı: "Antalya`da kentleşme sürecinin hataları o kadar belirgin bir şekilde gözlemleniyor ki, İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi, Antalya kentine karşı işlenen suçlar başlıklı bir fotoğraf yarışması bile düzenledi. Yarışmayla kenti, yaşanabilir yerler olmaktan çıkaran, sağlıklı dokusunu bozan, yeşil alanlarını yok eden, yaşam kalitesini düşüren, kentin tarihinin, kültürünü, kimliğini tahrip eden pek çok kent suçunun görünür kılınması amaçlanıyor. İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi`ne göre kentin, kentin kimliğini oluşturan ortak miras niteliğinde olan yapı, meydan, yol, doğal varlıkları olumsuz etkileyecek uygulamaların; kentin kültürüne ait toplumların ayrışmasına yol açan, göçe zorlayan uygulamalar ile kente ve kentliye ait her türlü karar süreçlerine halkın katılımının engellenmesinin de kent ve kentliye karşı işlenmiş suç olarak görülmesi gerekiyor."

Bu bağlamda, Kente Karşı İşlenen Suçlar Fotoğraf Yarışmamızda ödül alan Antalya fotoğraflarını bir kez daha paylaşıyoruz.


Okunma Sayısı: 74

Antalya Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır