NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ “BETON TEKNOLOJİLERİ VE DOĞRU BETON UYGULAMALARI SEMİNERİ” YAPILDI / 28 EYLÜL 2018 ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

20 HAZİRAN 2019, PERŞEMBE   

28

“BETON TEKNOLOJİLERİ VE DOĞRU BETON UYGULAMALARI SEMİNERİ” YAPILDI / 28 EYLÜL 2018

    Yayına Giriş Tarihi: 01.10.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 04.10.2018 09:00:46  Yayınlayan Birim: ANTALYA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 01.10.2018 15:25:47

Şubemiz ve Türkiye Hazır Beton Birliği işbirliğiyle düzenlenen “Beton Teknolojileri ve Doğru Beton Uygulamaları Semineri” 28 Eylül 2018 tarihinde Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

 

 

 

1. Bölüm videosunu izlemek için tıklayınız... https://youtu.be/ckxHgbJZS48

 

2. Bölüm videosunu izlemek için tıklayınız... https://youtu.be/nnmN1Ze1vDk

 

 

"BETON TEKNOLOJİLERİ VE DOĞRU BETON UYGULAMALARI SEMİNERİ" YAPILDI / 28 EYLÜL 2018

Şubemiz ve Türkiye Hazır Beton Birliği işbirliğiyle düzenlenen "Beton Teknolojileri ve Doğru Beton Uygulamaları Semineri" 28 Eylül 2018 tarihinde Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Seminere inşaat mühendislerinin yanı sıra Antalya ve çevre illerdeki kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, yapı denetim kuruluşlarının temsilcileri, mimarlar, müteahhitler, öğrenciler ve hazır beton tesislerinin yetkilileri yetkilileri katıldı. Seminere ilgi çok yoğun oldu, bazı katılımcılar semineri ayakta izledi. Seminer başlamadan önce Şube Başkanımız Mustafa BALCI Odamıza üye olarak aramıza yeni katılan meslektaşlarımıza baret ve rozet hediye etti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Üyemiz Umut TURAN seminerin kaliteli beton üretimi ve beton uygulamasının doğru yapılması amacıyla düzenlendiğini söyledi.

Umut TURAN özetle şunları söyledi:

"Bebek yeni yürümeye başlamıştır. İlk adımlar, dengesini sağlayamaz yere düşer, canı yanar ağlar, annesi yere vurur, yeri döver, çocuğun acısına tesellidir, cezalı bellidir, cezalı YERDİR.

Türkiye de Trafik kurallarına riayet edilmez, bayramda seyranda, işçi taşıyan römorkta insanlar ölür.  İnsanları; trafik düzensizliği, kurallara uymamak değil, trafik canavarı öldürür. İnsanların acısına tesellidir, Cezalı bellidir, cezalı TRAFİK CANAVARI.

Türkiye de Deprem olur, insanlar ölür, suçlu mu tabi ki insanlar değil, içinden deniz kabuğu çıkmış veya yeterli mukavemet sağlamamış, beton öldürür. İnsanlara tesellidir, Cezalı bellidir, cezalı BETON. En can alıcı konu, maalesef hep beton…

Merkez bankasının biten rezervlerinden, istihdama yönelik yatırım yapılmamasından, doların yükselmesinden, yüksek işsizlik oranlarından, çevrenin kirlenmesinden sorumlu BETON.

Kendi yüzü soğuk, rengi gri, rijit kişilikli, biraz gevrek. Oysa istenen; bolca sünek, elastisite modülü yüksek, aslında çokça emek BETON.

İçinde bulunduğumuz ekonomik koşullar içinde, rötreden ziyade derin yapısal çatlaklar ihtiva eden sektör BETON.

Türkiye de üzerine en çok test yapılan, denetlenen, kalitesi, fiyatı; siyaset, spor kadar çok konuşulan, bilinen! bilindiği düşünülen, yapı malzemesi, bugün-kü güzel birlikteliğimizin sebebi konumuz BETON.

Bu semineri gerçekleştirilmesindeki amaç; betondaki tüm paydaşların ‘yapı denetim sektörü, laboratuvar ve hazır beton çalışanları, kamu çalışanları ve kıymetli üyelerimizin` yakın zamanda kanun ve yönetmeliklerdeki beton içeriğindeki değişikliklerden, doğru beton uygulamalarından, cipli beton numunesinden, çevresel etki sınıfına kadar birçok konuda bilgi sahibi olmalarını sağlamaktır. Tüm bu konularda; betonun Türkiye` deki en büyük temsilcisi ve Avrupa Beton Birliği` nin bu dönem liderliğini yapan THBB`nin Kıymetli Genel Sekreteri Sayın Aslı Özbora TARHAN Hanım` a, KGS Direktörü Sayın Selçuk UÇAR` a ve Prof. Dr. Sayın Mehmet Ali TAŞDEMİR` e bu sıkışık programlarında bize vakit ayırarak değerli bilgilerini paylaşmak üzere burada oldukları için çok teşekkür ediyorum. Sözü daha fazla uzatmadan kürsüyü konun uzmanlarına bırakıyorum."

Seminer programı kapsamında THBB Genel Sekreteri Aslı Özbora TARHAN, "Türkiye`de ve Dünyada Hazır Beton Sektöründeki Son Gelişmeler", İTÜ İnşaat Fakültesi Eski Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali TAŞDEMİR, "Beton Teknolojisindeki Son Gelişmeler", THBB Kalite Güvence Sistemi Direktörü Selçuk UÇAR, "Betonda Kalite Denetimleri" başlıklı sunumlarını gerçekleştirdi.

Toplantı sonunda Şube Başkanımız Mustafa BALCI, seminere yoğun katılım ve ilgiden dolayı memnuniyetini dile getirdi, seminerde sunum yapan kişilere katılım ve katkılarından dolayı teşekkür belgesi takdim etti.Okunma Sayısı: 61

Antalya Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır