NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ “ÇELİK TEL DONATILI ENDÜSTRİYEL ZEMİN BETONLARI TASARIM VE UYGULAMALARI, YENİ NESİL DUVAR DONATILARI” SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ / 19 EKİM 2018 ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

25 NİSAN 2019, PERŞEMBE   

32

“ÇELİK TEL DONATILI ENDÜSTRİYEL ZEMİN BETONLARI TASARIM VE UYGULAMALARI, YENİ NESİL DUVAR DONATILARI” SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ / 19 EKİM 2018

    Yayına Giriş Tarihi: 22.10.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 24.10.2018 08:49:18  Yayınlayan Birim: ANTALYA ŞUBE  
 

Seminerde Antalya Tesisat ve İnşaat Malzemecileri Derneği (ANTİMDER adına konuşan Mim. İsmail VOLKAN’ın ardından, İnş. Müh. Mehmet YERLİKAYA, İnş. Müh. Alper ULUİŞ “Çelik Tel Donatılı Endüstriyel Zemin Betonları Tasarım Ve Uygulamaları, Yeni Nesil Duvar Donatılar” konusunda sunum yaptılar.

 

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI SEMİNERLERE DEVAM EDİYOR  / 19 EKİM 2018

"Çelik Tel Donatılı Endüstriyel Zemin Betonları Tasarım ve Uygulamaları, Yeni Nesil Duvar Donatıları"

Şubemiz, Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Antalya Tesisat ve İnşaat Malzemecileri Derneği`nin (ANTİMDER) işbirliğiyle düzenlenen "Çelik Tel Donatılı Endüstriyel Zemin Betonları Tasarım ve Uygulamaları, Yeni Nesil Duvar Donatıları" konulu seminer Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Amfi Salonda ve Şubemiz Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Seminere çok sayıda üyemizin yanı sıra öğrenciler, sektör temsilcileri, dernek üye ve yöneticileri katıldı.

Seminerin açılışında konuşan Şube Başkanımız Mustafa BALCI, "Yapıyla kurulan ilişkinin aslında toplumla kurulan ilişkinin bir nevi türevi olduğunu, inşa edilen her yolun, sadece coğrafyaları değil insanları da birbirine bağladığını, inşa edilen her binanın sadece kumu - demiri - çimentoyu değil seni - beni - onu bir araya getirdiğini, inşa edilen her barajın sadece akan suyu değil gelişen toplumu bir arada tuttuğunu…" söyledi.

Balcı, mevcut durumu " Yollar, köprüler, sanayi… Daha çok insan, daha çok para, daha çok açlık, daha çok kavga, daha çok sömürü, daha çok isyan, daha çok kışkırtma, daha çok öfke, daha çok tepki, daha çok karşı tepki, daha çok savaş, daha çok fakirlik… Daha da zengin olan birileri ve daha da fakirleşen birileri… Sanırım şu anda dünyanın tüm özeti budur…" şeklinde özetledi.

Şube Başkanımız Mustafa BALCI,  "İnşaat sektörünün ciddi bir kriz içerisine girdiğini, ülke ekonomisin içinde bulunduğu kriz ortamından en çok etkilenen sektör olduğunu, Antalya`nın bu durumdan ciddi şekilde etkilendiğini, malzeme fiyatlarının kontrolsüz bir şekilde arttığını, kredi kullanan firmaların zorda olduğunu, emlak alım satımında ciddi bir durgunluk yaşandığını" sözlerine ekledi.

Seminerde Antalya Tesisat ve İnşaat Malzemecileri Derneği  (ANTİMDER adına konuşan Mim. İsmail VOLKAN`ın ardından, İnş. Müh. Mehmet YERLİKAYA, İnş. Müh. Alper ULUİŞ "Çelik Tel Donatılı Endüstriyel Zemin Betonları Tasarım Ve Uygulamaları, Yeni Nesil Duvar Donatılar" konusunda sunum yaptılar.  

Şube Başkanımız Mustafa BALCI, seminerin gerçekleştirilmesinde emeği geçen Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Antalya Tesisat ve İnşaat Malzemecileri Derneği ile sunum yapan kişilere "Teşekkür Belgesi" takdim etti. BALCI, plaketini ANTİMDER Başkanı Osman GÜNGÖR`ün elinden aldı.

Katılımcılar, seminerin sonunda verilen kokteylde bol bol sohbet etme fırsatı buldu.


Okunma Sayısı: 61

Antalya Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır