NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ ODAMIZIN 64. ŞUBEMİZİN 30. YILINI KUTLADIK / 19 ARALIK 2018 ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

20 HAZİRAN 2019, PERŞEMBE   

28

ODAMIZIN 64. ŞUBEMİZİN 30. YILINI KUTLADIK / 19 ARALIK 2018

    Yayına Giriş Tarihi: 20.12.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 21.12.2018 14:37:37  Yayınlayan Birim: ANTALYA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 21.12.2018 14:35:56

İnşaat Mühendisleri Odamızın 64., Şubemizin 30. Kuruluş yıldönümünü ve İnşaat Mühendisleri Günü’nü kutladık.

 

Fotoğrafların tamamı için tıklayınız...


ODAMIZIN 64. ŞUBEMİZİN 30. YILINI KUTLADIK / 19 ARALIK 2018

İnşaat Mühendisleri Odamızın 64., Şubemizin 30. Kuruluş yıldönümünü ve İnşaat Mühendisleri Günü`nü kutladık.

İnşaat Mühendisleri Odasının 64. Kuruluş Yılı kutlama etkinlikleri, inşaat mühendisi fotoğraf sanatçılarının fotoğraflarından oluşan "Biz Bize Fotoğraflar" sergisinin 18 Aralık 2018 tarihinde İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Sanat Galerisinde açılmasıyla başladı.

Sergide İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Mustafa BALCI`nın fotoğrafları ile inşaat mühendisleri Füsun Çevik KARAMAN, Ahmet BOYACIOĞLU, Kadir TERZİOĞLU, Ramazan YILMAZ, Osman DOĞAN ve İbrahim KOÇ`un fotoğrafları yer aldı.

Kuruluş yıldönümü kutlama törenine, çok sayıda üyenin yanı sıra hizmet ve onur belgesi almaya hak kazanan üyeler, Şube Başkanı Mustafa BALCI, Sekreter Üye İsmail Selçuk YILMAZ, Sayman Üye Mustafa Murat AYHAN, Yönetim Kurulu Üyeleri Umut TURAN, Hüseyin Faruk KARA, Murat YILMAZ, Füsun Çevik KARAMAN, Deniz BAYRAKTAR, Manavgat Temsilcisi Yalçın ZOR, İMO Antalya Temsilciliği kurucusu İrfan BÖLÜK, Oda Yönetim Kurulu üyesi ve önceki  dönem şube başkanlarından Cem OĞUZ, önceki dönem temsilcileri Abdurrahman FIRTINA, Halil YILMAZ, önceki dönem şube başkanlarından İbrahim EKİNCİ, İbrahim KOÇ, Bülent ÖNDER ve Durmuş NAR ile Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut ÇETİN, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Yönetim Kurulu Üyesi Akın Akay AKINCI, Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı İlhan METİN, Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Bayram Ali ÇELTİK katıldılar.

Şube Başkanı Mustafa BALCI kutlama töreninin açılış konuşmasında özetle şunları söyledi:

 " … İnsanlık tarihinin ilk dönemlerindeki ilkel barınaklardan, günümüzün yüksek teknolojili yapılarına kadar tüm mühendislik faaliyetlerinin ortak unsurları, doğanın insan ihtiyaçları için dönüştürülme çabası olmuştur… İnşaat mühendisleri, teknik bilgileri ve yaratıcı zekâları ile bu medeniyet mücadelesinin en önemli kurucu özneleri arasında yer almıştır… Dolayısıyla İnşaat Mühendisleri, sadece yapıların değil, bütün olarak toplumsal yaşamın inşasında da büyük pay sahibidir… Yapıyla kurulan ilişki, aslında toplumla kurulan ilişkinin bir nevi türevidir. İnşa edilen her yol, sadece coğrafyaları değil, insanları birbirine bağlar…

İnşa edilen her bina, sadece kumu – demiri – çimentoyu değil, seni – beni – onu bir araya getirir… İnşa edilen her baraj, sadece akan suyu değil, gelişen toplumu bir arada tutar…

Ülkemizin modernleşme sürecinin her anında, inşaat mühendislerinin derin izlerini bulmak mümkündür… Demiryolları, karayolları, köprüler, viyadükler, limanlar, barajlar, sulama kanalları, enerji tesisleri, sanayii kompleksleri, gökdelenler, toplu konutlar, spor tesisleri, anıt binalar ve daha pek çok yapı Türkiye`nin modernleşmesinin temel taşları olarak öne çıkmıştır… Sizler değerli meslektaşlarım, kendi meslek örgütünüzü inşa ederken, içinde bulunduğunuz toplumu da biçimlendiren insanlarsınız… Kıymetlisiniz, değerlisiniz, hepiniz birer değersiniz…

... Bu nedenle her türlü övgü ve teşekkürü hak ettiniz. Bundan sonraki yaşamınızda çocuklarınızla, eş ve torunlarınızla, dost ve arkadaşlarınızla sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürdürmenizi diliyoruz. İnşaat mühendisliğinde emeklilik olmaz anlayışıyla yeni hizmet üretim sürecinden kopmayacağınızı da biliyoruz. Daha önünüzde yıllar var. Yapacağınız ve yapacağımız çok iş var.

Güzel günlere olan inancımla sözlerime son verirken sizleri direnç, inanç ve kararlılıkla selamlıyorum. Aklımızın ve umudumuzun yolu açık olsun...

Odamızın 64. Şubemizin 30. Kuruluş Yılı ve İnşaat Mühendisleri Günümüz Kutlu Olsun!"

Açılış konuşmasının ardından Şubemizin kuruluşundan bugüne (1966-2018) zamanda yolculuk adlı gösterim izlendi.

Kuruluş yıldönümü kutlama töreninde, meslekte 25 yılını dolduran üyelerimize "Hizmet Belgesi" ve rozetleri, meslekte 40 ve 50 yılını dolduran üyelerimize "Onur Belgesi", plaket ve rozetleri, aramıza katılan en genç üyemize de baret, plaket ve rozet verildi. Program toplu anı fotoğrafı çekilmesinin ardından verilen kuruluş yıldönümü kokteyli ile devam etti.

Törene çiçek ve çelenk gönderen ATSO Başkanı Davut ÇETİN`e, Antalya Baro Başkanlığı`na, Türk Tabipler Birliği`ne, Antalya Eczacılar Odası`na, Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası`na, Antalya Diş Hekimleri Odası`na, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı M. Sadi Kan`a, Antalya Çağdaş Eğitim ve Kültür Vakfı`na teşekkür ediyoruz.


Şube Başkanımız Mustafa Balcı`nın açılış konuşması için tıklayınız...


  

Dosyalar

Şube Başkanı Mustafa BALCI`nın Açılış Konuşması (168 KB) (20.12.2018 18:59:01)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için
Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 120

Antalya Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır