NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ BİZ BİZE ŞARKILARDA BULUŞTUK / 26 ARALIK 2018 ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

18 AĞUSTOS 2019, PAZAR   

15

BİZ BİZE ŞARKILARDA BULUŞTUK / 26 ARALIK 2018

    Yayına Giriş Tarihi: 27.12.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 12.02.2019 11:08:02  Yayınlayan Birim: ANTALYA ŞUBE  
 

Şube çalışma programı sosyal ve kültürel etkinlikleri kapsamında Biz Bize Şarkılar etkinliğimizin Türk Sanat Müziği dinletilerinin üçüncüsü 26 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirildi.

 

 

BİZ BİZE ŞARKILARDA BULUŞTUK / 26 ARALIK 2018

Şube çalışma programı sosyal ve kültürel etkinlikleri kapsamında Biz Bize Şarkılar etkinliğimizin Türk Sanat Müziği dinletilerinin üçüncüsü 26 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirildi.

Dinletiye üyeler ve müzikseverlerin yanı sıra Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD)  Başkanı Muhammet Sadi Kan ve ANSİAD yönetim kurulu üyesi Akın Akay Akıncı, Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Bayram Ali ÇELTİK ve Kimya Mühendisleri Odası Antalya İl Temsilcisi Mehmet AYDİLEK katıldı.

Dinletinin açılışında konuşan Şube Başkanımız Mustafa BALCI özetle şunları söyledi:

 "… İnşaat mühendislerinin sanatla olan ilişkisini pekiştirmek için sanatsal faaliyetler yapıyoruz.  Biz bize şarkılar da bu faaliyetlerimizden birisi. Daha önce biz bize ürküler yaptık, biz bize fotoğraflar sergisi açtık. Bu tür faaliyetlerimizi geleneksel hale getiriyoruz. Yaptığımız sanat etkinlikleri göstermiştir ki; mutluluğun inşaat mühendisleriyle, inşaat mühendislerinin de sanatla bir ilişkisi var. Sanata ve sanatçıya destek olmak gerekiyor. Bu bağlamda İnşaat Mühendisleri Odası sanata ve sanatçıya destek olmuştur, bundan sonra da destek olmaya devam edecektir. Sanatçılar hesapsızdır. Sanat yapan insanlar duygusaldır. İçlerinden geçenleri olduğu gibi dışa yansıtırlar. Kabul edersiniz, etmezsiniz ama saygı duymak zorundasınız…"

Şubemizin kendi bünyesinde oluşturduğu Türk Sanat Müziği topluluğu Kanunda: Mustafa KAÇAR, Ritim Sazda: Hüseyin AKÇAY, Neyde: Cahit GÜNGÖREN, Kemanda: İnş. Müh.Mehmet BAYKAL, Udlarda inşaat mühendisleri: Yavuz ŞAHİN, Seyhan ÇETİN, Ali Rıza BAĞLAN, İ. Fethi ÖZGEN, İ. Erol AYSAn; Solistler: inşaat mühendisleri İlknur DAĞISTANLIOĞLU, Gülcan AY, Sema ÖZTÜRK, Mustafa BALCI, Umut TURAN ve Jeoloji Müh. Abdullah TİPİCİ`den oluştu.

Dinletide Hicaz, Nihavent, Kürdili Hicazkar ve Muhayyer Kürdi makamlarından eserler icra edildi.

Biz bize şarkılar etkinliği Türk Sanat Müziği dinletimizde bizimle birlikte olan katılımcılara teşekkür ediyor, bir başka etkinlikte buluşabilmeyi diliyoruz.

 


 


Okunma Sayısı: 61

Antalya Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır