TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ KAZI GÜVENLİĞİ VE ALINACAK ÖNLEMLER SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ / 10 OCAK 2020 ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

11 TEMMUZ 2020, CUMARTESİ   

10

KAZI GÜVENLİĞİ VE ALINACAK ÖNLEMLER SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ / 10 OCAK 2020

    Yayına Giriş Tarihi: 13.01.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 13.01.2020 19:51:49  Yayınlayan Birim: ANTALYA ŞUBE  
 

Kazı Güvenliği ve Alınacak Önlemler Semineri Yük. İnş. Müh. Gülnur KAYIŞ’ın sunumuyla Şubemiz Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

 

KAZI GÜVENLİĞİ VE ALINACAK ÖNLEMLER SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ / 10 OCAK 2020

Kazı Güvenliği ve Alınacak Önlemler Semineri Yük. İnş. Müh. Gülnur KAYIŞ`ın sunumuyla Şubemiz Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Kayış, Seminerde Kazı Çukurlarının Desteklenmesi ile İlgili Usul ve Esaslar Hakkında yayınlanan 31.08.2019 tarihli Genelge hakkında bilgiler verdi.

Yük. İnş. Müh. Gülnur KAYIŞ,

"İksa Sistem Elemanları düşey ve yatay elemanlar olmak üzere iki grupta incelenebilir. Bunlar zaman zaman da birlikte tasarlanarak hem yatay hem düşey etkilerini karşılayacağını,

Düşey Elemanlar arasında Fore Kazık, Mini Kazık, Betonarme Perdeler, Palplanş, Çelik Kazık gibi yapı elemanları bulunacağını,

Yatay Elemanlar arasında ise Öngermeli Ankraj, Pasif Ankraj, Zemin Çivisi, Boru Destek (Strut), BA Destek elemanları bulunacağını,

Yatay ve düşey yapı elemanlarını Birleştirme Elemanları ise Başlık Kirişi, Kuşak Kirişi, Betonarme Perde yapı elemanları olarak düşünüleceğini," ifade etti.

Kayış, "Kazı çukurlarının desteklenmesi ile ilgili uyulacak esasların, 18.03.2018 tarih ve 30364 mükerrer sayılı resmi gazetede yayınlanan ve 01.01.2019 tarihinde yürürlüğe giren Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği`nin tamamlayıcısı hükmünde" olduğunu sözlerine ekledi.

Kazı güveliği ile ilgili video gösterimleri, soru ve cevapların ardından, Şube Başkanımız Mustafa BALCI, katılım ve katkılarından dolayı Yük. İnş. Müh. Gülnur KAYIŞ`a teşekkür belgesi takdim etti.

Seminer, toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

 

 


Okunma Sayısı: 99

Antalya Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.