TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ 9 HAZİRAN 2013 ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

07 TEMMUZ 2020, SALI   

21

9 HAZİRAN 2013

    Yayına Giriş Tarihi: 27.08.2013   Güncellenme Zamanı: 27.08.2013 13:22:31  Yayınlayan Birim: ANTALYA ŞUBE  
 

VTV Ana Haber Bülteninde Başkanımız Cem Oğuz ile yapılan “Ulaşım Ana Planı” konulu röportaj yayınlandı. Başkanımız Cem Oğuz, Haziran ayı Büyükşehir Belediye Meclisinde görüşülmesi beklenen ulaşım ana planıyla ilgili meslek odalarının görüşünün alınmadığını belirterek, “keşke tartışılsaydı, tartışılmadan onaylanacak” diye konuştu.

Antalya Büyükşehir belediyesi tarafından üç yıldır çalışmaları sürdürülen Ulaşım Ana Planı`nın Haziran ayı meclisinde görüşülmesi beklenirken, Başkanımız Cem Oğuz, 1989 yılından bugüne kadar hazırlanan 6 planın hayata geçirilemediğini, 7`inci planın da ilgili meslek odalarıyla tartışılmadan ve görüş alınmadan gündeme getirileceğini söyledi. Oğuz, önümüzdeki yıl yapılacak yerel yönetim seçimleri nedeniyle planın ne kadar uygulanabilir olduğunun da ayrı bir tartışma konusu olduğuna dikkat çekti.

Hazırlanan ulaşım ana planında toplu taşım için ana güzergâhlarda metrobüs önerileceğinin altını çizen Cem Oğuz, uzun vadeli raylı sistem öngörülerinin de planda yer alması gerektiğini hatırlattı.


Okunma Sayısı: 653

Antalya Şube Kaynaklı Görsel Basında Odamız »
Tüm Görsel Basında Odamız »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.