İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

15 NİSAN 2021, PERŞEMBE   

39

22 MAYIS 2015 / FOTOĞRAF YARIŞMASI BASIN AÇIKLAMASI

    Yayına Giriş Tarihi: 22.05.2015   Güncellenme Zamanı: 09.06.2015 13:47:21  Yayınlayan Birim: ANTALYA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 09.06.2015 13:46:43

“ANTALYA KENTİNE KARŞI İŞLENEN SUÇLAR” FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

22 MAYIS 2015 / BASIN AÇIKLAMASI

"ANTALYA KENTİNE KARŞI İŞLENEN SUÇLAR" FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

 

Belli bir uygarlığın anlayış ve beğeni ölçülerine uygun olarak, bir duygunun, güzelliğin, tasarının anlatımında gösterilen üstün yaratıcılığın, ustalığın ölçüsüdür sanat.

Sanat, insanlar arasındaki bağları güçlendirir, insanları birbirine bağlar, onlara ortak bir geçmişin ve ortak bir geleceğin sorumluları olduklarını hatırlatır.

Dünyanın her yerinde anlaşılan tek ortak dil fotoğraftır.

Fotoğraflar, halkla buluşma, iletişim kurma, anlama, anlatma, insanları birbirine bağlama, kültürlerle kaynaşma aracıdır.

Kentler sürekli gelişim ve değişim içinde olan canlı bir organizma gibidir. Kentler, insanların mutlu ve refah içinde yaşayabileceği yaşam koşullarıyla kent kimliği kazanır.

Kentlerimiz, bu gelişim ve değişim sürecinde kaybolan tarihi doku, ses, hava, su ve toprak kirliliği, yeşil alan darlığı, konut sıkıntısı, çarpık yapılaşma, trafik, ulaşım, eğitim, sağlık ve sosyal sorunlar gibi problemler yaşamaktadır.

Kentin kimliğini oluşturan ortak miras niteliğindeki yapı, meydan, yol, doğal ve tarihi varlıkları olumsuz etkileyecek; kent kültürüne ait toplumun yozlaşmasına ve ayrışmasına yol açan, göçe zorlayan uygulamalar kente ve kentliye dair kararlara halkın katılımını engelleyen uygulamalar kente karşı işlenen suç olarak görülmelidir. Kentlerin yaşanmaz hale gelmesi kent yöneticileri ve içinde yaşayan insanların ortak sorumluluğudur.

İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi olarak, mesleki alandaki çalışmalarımızın yanında; Antalya kentine karşı işlenen suçların azaltılabilmesi, suç zemininin yok edilebilmesi amacına yönelik düzenlemiş olduğumuz fotoğraf yarışmasıyla "Kent Suçu" kavramına dikkat çekmek istedik.

Bu amaç doğrultusunda düzenlemiş olduğumuz "Antalya Kentine Karşı İşlenen Suçlar" konulu Fotoğraf Yarışması sonuçlanmıştır. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi`nden Yrd. Doç. Dr. Özand Gönülal, Antalya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği`nden Mehmet Boyacı, fotoğraf sanatçıları Grafiker K. Ruhi Şahin, İnş. Müh. A. Necati Ateş, Mimar Selahattin Çelik, Harita Müh. İbrahim Atçakarlar ve Gazeteci Ali Orhan`dan oluşan Seçici Kurul, 22 Nisan 2015 tarihinde toplanarak ödül, mansiyon ve sergilenmeye değer fotoğraf eserlerini belirlemiştir.

Yarışmada 1. , 2. , ve 3.`lük ödüllerinin yanında 5 mansiyon ve 1 fotoğraf "Oktay Ekinci Özel Ödülü" almaya, 28 fotoğraf sergilenmeye değer bulunmuştur.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Fotoğraf Yarışması`nın düzenlenmesinde emeği geçenlere, yarışmaya katılan amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarına, bilgileriyle her zaman yanımızda bulunan çok değerli Seçici Kurul üyelerine teşekkür ederiz. Saygılarımızla.

   

 

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI ANTALYA ŞUBESİ

14. DÖNEM YÖNETİM KURULU

 

Cem OĞUZ-Haluk SELÇUK-Mustafa BALCI-Rıza ARSLANBAY-Umut TURAN- M.Murat AYHAN-Ahmet EVCİ

 

A. Ayman YAREN-Gözde ŞANLILAR-Osman SÜTÇÜ-Güney UYAROĞLU-Çağlar AYTAR- Volkan KILIÇARSLAN-Berk ERKAYA


 

Dosyalar

22 MAYIS 2015 / FOTOĞRAF YARIŞMASI BASIN AÇIKLAMASI (292 KB) (09.06.2015 13:47:04)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için
Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 114

Antalya Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.